O naší školce

MŠ Sadská je škola s právní subjektivitou. V právních vztazích vystupuje jako právní subjekt, jehož zřizovatelem je Město Sadská.
Naše škola je dobře dostupná, výhodně umístěná na okraji městské části, v klidném i čistém prostředí a v blízkosti základní školy. Mimo dosah frekventovaných silnic. Součástí školy je i prostorná zahrada se vzrostlými stromy, kterou využíváme ke hrám, sportování i relaxaci dětí. Venkovní prostory jsou vybaveny herními prvky, dřevěné herní sestavy, průlezky a kryté pískoviště.

Naše školka má pět  prostorných tříd pro 129 dětí. Čtyři třídy jsou v MŠ Sadská, Za Sokolovnou 885, Sadská. Ve školním roce 2013 / 2014 jsme otevřeli pátou třídu - Lištiček, která je odloučeným pracovištěm MŠ Sadská a nachází se na náměstí Palackého 3 v Sadské.

Každá třída je rozdělená na pracovní, jídelní, herní a odpočinkový prostor. Ke každé třídě přísluší samostatná dětská šatna, sklad lůžkovin, kuchyňka – přípravna, dětské toalety a umývárna včetně sprchového koutu. Třídy jsou nově, vkusně, moderně a funkčně vybaveny. Dáváme přednost dřevu a přírodním materiálům jak ve vybavení, tak u didaktických pomůcek.

Pestrá skladba jídelníčku tvoří nedílnou součást optimálního vývoje našich dětí. Preferujeme rozumně zdravou výživu s každodenní nabídkou ovoce a zeleniny, celozrnného pečiva, atd. Pitný režim po celý den pobytu dětí ve školce považujeme za samozřejmost.

Naší snahou je vytvořit takový model výchovné práce, ve kterém se prolínají současné výchovné trendy s osvědčenými postupy. Důležité je komplexní působení, individuální péče, respektování osobnosti dítěte a spolupráce s rodiči. Snažíme se o to, aby děti v naší mateřské škole prožívaly krásné dětství. My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujte nám.

Co nabízíme?
  • Prostředí pohody, spokojenosti, vzájemné spolupráce a přátelství.
  • Možnost postupné adaptace dítěte za přítomnosti rodiče v MŠ.
  • Příchod dětí do školky v průběhu celého dne dle potřeby rodičů a dětí.
  • Individuální vzdělávací plán při práci s dětmi s odkladem školní docházky.
  • Logopedické depistáže a následná péče.
  • Kvalitní pedagogický tým, který se neustále snaží o své další vzdělávání.
  • Spolupráce s psychology a pedagogickou poradnou.
  • Vlastní školní kuchyni, která je určena pouze ke stravování dětí a zaměstnanců.
  • Kvalifikované kuchařky, provozní a správní zaměstnance.
  • Divadelní i  kulturní vystoupení, výlety, exkurze a výstavy.
  • Těšíme se také na společné akce pořádané ve spolupráci s rodiči jako jsou Cesta Bludiček, dětský Karnevalový ples, Den dětí, vánoční besídky, besídky ke Dni matek, loučení se škoním rokem a další připravované akce.
  • V předškolních třídách nabízíme kroužek ,,Seznamování s AJ".
  • Účastníme se výtvarných soutěží.
  • Pořádáme barevné a tematické dny, kurzy plavání, besídky a veřejná vstoupení.
  • Kroužek grafomotoriky při MŠ Sadská, který vede paní učitelka Jitka Hrabinská.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby zde bylo dítě maximálně šťastné a spokojené. Vzhledem k tomu, že žijeme v krásné přírodní lokalitě, máme na zřeteli její poznávání a ochranu.

Provozní informace

Zřizovatelem mateřské školy je Město Sadská.

Provozní doba MŠ Sadská, Za Sokolovnou 885, Sadská je:  06:15 hodin - 16:45 hodin.

Provozní doba odloučené třídy Lištiček,  MŠ Sadská, Palackého náměstí 3, Sadská je: 06:30 hodin - 16:30 hodin.

Stanovená kapacita celé  MŠ Sadská je: 129 dětí v pěti třídách.

Typ MŠ: Celodenní s pravidelním provozem.

Režim dne: Přizpůsobuje se podmínkám MŠ, respektuje dobu příchodu a odchodu dětí, jejich věkové zvláštnosti, potřeby, biorytmus a náročnost prováděných činností. Režim dne je volný, pevně je stanovena pouze doba stravování a odpočinku

• Dopolední svačina od 08:30 do 09:15 hod.

• Oběd od 11:30 do 12:30 hod.

• Odpolední svačina od 14:15 do 15:00 hod.

Úplata za předškolní vzdělávání

Školné pro dané období je stanoveno na 700,- Kč měsíčně. Všechny platby je nutné hradit platebním příkazem.

Omlouvání dětí

V případě nepřítomnosti dítěte je nutné vždy odhlásit stravování do 7:45 hodin na konkrétní den či období osobně, telefonicky nebo SMS.

Zdravotní stav – rodiče předávají děti do MŠ zdravé a případné zdravotní problémy jsou povinni nahlásit paní učitelce, která může nemocné dítě odmítnout převzít do péče MŠ. Děti se do MŠ přijímají kdykoliv během dne, po předchozí domluvě, dle potřeby rodiny. Rodiče jsou povinni předat dítě osobně paní učitelce a teprve potom, opustit MŠ. Prosíme, aby děti nenosily do MŠ hračky a cennosti z domova, jelikož MŠ za ztrátu neručí.

Naše škola pracuje podle Rámcového programu pro předškolní vzdělávání.

Třídní i školní vzdělávací programy a Školní řád jsou k nahlédnutí v šatnách nebo na požádání v jednotlivých třídách MŠ.

Aktuální nformace o provozu MŠ naleznete na hlavní nástěnce na zahradě u vchodu do MŠ.

Školka děkuje za peněžní a sponzorské dary poskytnuté pro vybavení mateřské školy.