Distanční výuka

Distanční vzdělávání v MŠ Sadská

· Povinností mateřské školy je zajistit vzdělávání distančním způsobem pro děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné.

· Povinností dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné, je se tímto způsobem vzdělávat.

· Další povinností školy je nutné evidovat účast těchto dětí na vzdělávání. Pro omlouvání absencí dětí platí to stejné, co pro prezenční vzdělávání.

· Distanční vzdělávání probíhá v souladu s RVP PV a ŠVP mateřské školy.

· Hodinový rozsah ani časové vymezení distančního vzdělávání není stanoveno.

· Obsahem distančního vzdělávání je nabídka rozvojových aktivit pro děti v domácím prostředí - tvoření, čtení, didaktické hry, pohybové aktivity, společný poslech hudby atd. Tato nabídka bude k dispozici na každý týden na webových stránkách školy, respektive jednotlivých tříd. (MENU-TŘÍDY-příslušná třída-distanční výuka)

· Dětem se speciálními vzdělávacími potřebami budou poskytovány individualizované učební materiály a podklady, konzultace a podpora na dálku.

· Úkoly a aktivity, které děti realizují, je třeba dokumentovat videozáznamy, fotografiemi, hlasovými nahrávkami, kresbami apod.

· Vhodné je založit portfolio, které každodenní vzdělávací aktivity dítěte dokládá.

Po obnovení prezenčního vzdělávání je třeba toto portfolio přinést do MŠ.

· Komunikace se školou, učitelkami a zpětná vazba bude probíhat prostřednictvím třídního e-mailu.

· Aktuální informace budou zveřejňovány na webových stránkách školy 1x týdně.